bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Wpływ alkoholu na odchudzanie

Od lat wiadomo, że alkohol to trucizna, która szkodzi zdrowiu, szczególnie w przypadku nadmiernego spożycia. Nadużywanie alkoholu może doprowadzić do marskości wątroby, refluksu przełyku i schorzeń układu krążenia takich jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze lub udar mózgu. Alkohol upośledza też nasz układ odpornościowy, co może prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń.

 

Z drugiej jednak strony, mieszkańcy krajów śródziemnomorskich przekonują, że ich rodzaj diety, w której skład wchodzi dzienna porcja wina, został przez wielu naukowców uznany za najzdrowszy. Dzieje się tak, ponieważ wino zawiera resweratrol, który z powodzeniem można traktować jako związek zapobiegający chorobom serca i spowalniający procesy starzenia organizmu. Tak więc odpowiedź na pytanie czy zupełnie zrezygnować z alkoholu na diecie nie jest jednoznaczna.

Alkohol a dieta

Przechodząc na dietę redukującą masę ciała, idealnym wyjściem jest całkowita rezygnacja z alkoholu, ze względu na puste kalorie, jakie dostarczają trunki. Poza tym alkohol wzmaga apetyt, co przyczynia się do podjadania poza wyznaczonymi godzinami posiłków, czego konsekwencją może być wzrost masy ciała.

Alkohol jest substancją, która nie jest gromadzona w organizmie,  więc wątroba musi stale pracować aby go spalić. Gdy organizm jest pochłonięty pracą nad przemianą alkoholu, przemiana materii jest spowolniona. Oznacza to, że porcja pożywienia, którą dostarczymy podczas spożywania alkoholu, nie jest efektywnie przekształcana w energię i gromadzi się w tkance tłuszczowej.


Metamorfozy naszych klientów


Zachowaj umiar

Kluczem do sukcesu podczas odchudzania jest oczywiście zachowanie umiaru, jak i wybierany rodzaj wypijanego alkoholu na diecie. Nie należy traktować diety jako katorżniczej drogi do uzyskania wymarzonej sylwetki – dieta odchudzająca ma być przyjemna i stanowić stały element życia. Jednak wymaga ona pewnych wyrzeczeń.


Aby móc wpisać alkohol w swoją dietę trzymaj się poniższych zasad:

 • Odstaw kolorowe, kaloryczne drinki i mocne alkohole typu wódka, brandy, whisky.
 • Wybieraj wytrawne wina – mają o prawie połowę mniej kalorii niż wina słodkie!
 • Pamiętaj, aby podczas odchudzania, nie przekraczać 1-2 lampek wina tygodniowo.
 • Aby alkohol był szybciej wydalany pamiętaj, aby do każdej lampki wina wypić minimum 2 szklanki wody niegazowanej.
 • Nie podjadaj podczas spożywania alkoholu i nie pij wina w trakcie posiłku (można je wypić min. 30 min po posiłku).


Przykładowe kaloryczności alkoholu:

Piwo jasne pełne (ok. 500 ml) - ok. 200 kcal
kieliszek czerwonego wina wytrawnego (120 ml) – ok. 80 kcal
kieliszek czerwonego wina słodkiego (120 ml) – ok. 125  kcal
kieliszek whisky (50 ml) – ok.  110 kcal
kieliszek wódki (50 ml) – ok. 140 kcal

Co gdy zdarzy się nam wypić za dużo?

Wysokoprocentowe trunki zatrzymują wodę w organizmie i mogą powodować złe samopoczucie. Polecamy zatem drink Peipakoa Antiox, który pomoże usunąć negatywne skutki spożytego alkoholu oraz nagromadzoną wodę. Ekstrakty z zielonej herbaty, czarnej porzeczki, cytryny i nasion winogron, a także witaminy C i E wzmacniają organizm oraz wspomagają jego oczyszczanie. Dodatkowo drink wykazuje działanie antyutleniające, przeciwobrzękowe, pobudzajace krążenie i obniżające poziom złego cholesterolu. Polecamy! Drink Peipakoa Antiox jest dostępny we wszystkich Centrach Dietetycznych Naturhouse.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.