bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Barbara Malina i Marta Otawa

W punkcie Naturhouse przy ul. Kościuszki 26/2 w Katowicach Zuzanna straciła 30 kg

Barbara Malina - dietetyk punktu Naturhouse

Wegetarianie omijają gabinety dietetyków, bo często słyszą, że rezygnując z jedzenia mięsa, robią głupstwo. Nic więc dziwnego, że wobec specjalistów żywienia są nieufni.
Na szczęście podejście dietetyków i lekarzy do diety wegetariańskiej się zmienia. Co więcej, w gabinecie dietetyka wegetarianie mogą liczyć na pomoc w ułożeniu bezmięsnego jadłospisu.

Czy gdy wchodzi do gabinetu ktoś, kto zastrzega, że nie je mięsa w żadnej postaci, załamuje pani ręce?
W żadnym wypadku. Nie karcę wegetarian za bezmięsną dietę ani nie odwodzę ich od tego, bo rozumiem, że to raczej zniechęca do dietetyka i do zmiany diety. Mogę wręcz powiedzieć, że bardzo szanuję ich postawę, bo wiem, że wielu wegetarian rezygnuje z mięsa, choć bardzo je lubi, ale czyni to z powodów humanitarnych, protestując w ten sposób przeciwko złemu traktowaniu zwierząt. Ideologicznie ta postawa jest godna podziwu.

A czy w odchudzaniu przeszkadza?
Niekoniecznie. Prawdą jest, że ludziom jedzącym mięso łatwiej schudnąć, bowiem białko pochodzenia zwierzęcego przyspiesza przyrost masy mięśniowej - a im więcej masy mięśniowej, tym szybsza przemiana materii, a tym samym spadek wagi. Prawdą jest też, że większość diet na całym świecie jest skomponowana pod kątem ludzi jedzących mięso. Ale to nie jest przeszkoda, bo wiele przepisów można zmodyfikować tak, aby nie zawierały mięsa, a przygotowane na ich podstawie posiłki pozostały zdrowe i pełnowartościowe. Diety Naturhouse spełniają oczekiwania wegetarian.

Mięso można zatem zastąpić innymi składnikami?
Najprościej zastąpić je rybą. Ale nawet gdy w ogóle rezygnujemy z mięsa, można je zastąpić nabiałem i produktami roślinnymi zawierającymi odpowiednie ilości białka. Pochodzące z roślin strączkowych białko jest jak najbardziej pełnowartościowe. Poza tym ogólne zasady stosowane w Naturhouse są identyczne dla mięsożerców i wegetarian: najważniejsze są godziny spożywania posiłków i to, że musi być ich pięć w ciągu dnia. Wtedy organizm szybko spala kalorie. Poza tym wegetarian rzadko trzeba namawiać, by jedli więcej warzyw, a to jedno z głównych zaleceń dla naszych klientów.

Planując dietę wegetariańską, trzeba jednak zwracać uwagę na to, by nie dochodziło do niedoborów?
W przypadku wegetarian trzeba  pamiętać, by w menu znalazły się potrawy zawierające witaminy, zwłaszcza te rozpuszczalne w tłuszczach, a więc A, D, E i K. Ważna jest podaż żelaza, które jako składnik krwi odpowiada za transport tlenu w organizmie. Jego najpowszechniejszym źródłem jest mięso, więc wegetarianie muszą szczególnie zadbać o to, by go sobie dostarczyć w odpowiedniej ilości. Zwłaszcza kobiety, które tracą żelazo podczas miesiączek. Planując dietę moich podopiecznych, zwracam uwagę nie tylko na to, by umożliwiała chudnięcie, lecz także na to, by była zdrowa. Także dla wegetarian.

 

Marta Otawa - właścicielka punktu Naturhouse 

Jest pewna grupa osób, które chcą mieć doskonałą sylwetkę w sezonie bikini, jednak dla większości walczących z nadwagą każdy moment na rozpoczęcie odchudzania jest dobry.

Usługi dietetyczne cieszą się dużym zainteresowaniem?
Owszem. I kiedy już zdobędzie się zaufanie pierwszych klientów, szybko przybywają kolejni. Każdy odchudzony klient przysyłał do nas  koleżanki, siostry, mamy, znajome, zachwycone efektami, które osiągnął. Zainteresowanie pierwszym punktem Naturhouse było tak duże, że szybko doszłam do wniosku, iż warto byłoby otworzyć drugi, aby umożliwić klientom z północnej części miasta szybki dostęp do naszych usług. Tak powstał kolejny punkt w Katowicach, przy ul. Piastowskiej 3, do którego równie gorąco zapraszam.

Nie odstraszyły pani formalności?
Nie, ponieważ formalności przy otwieraniu punktu są stosunkowo nieskomplikowane. Na początku konieczne jest, oczywiście, przeszkolenie personelu, ale w tej kwestii można liczyć na ogromną pomoc ze strony sieci. Koszty też nie są niebotyczne, bo zapłacić trzeba tylko za zakwaterowanie dietetyczki na czas szkolenia. Pozostałe, związane ze szkoleniem, ciężary finansowe sieć Naturhouse bierze na siebie. Tak więc z punktu widzenia franczyzy otworzenie punktu nie jest problemem. Nieco gorzej wyglądała sprawa formalności związanych z przystosowaniem lokalu do tego, aby spełniał wymogi urzędu miasta i sanepidu.

Pierwszych wyników finansowych można oczekiwać...?
Po około pół roku już widać, że warto było na początku trochę się potrudzić.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.