bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

10 zasad pięknej skóry

Zdrowa i promienna cera to w dużej mierze zasługa dobrze dobranej diety. Bardzo często zapominamy, że oprócz  odpowiednich kosmetyków, leków i zabiegów ogromne znaczenie dla kondycji skóry ma nasza dieta oraz styl życia. Skóra odzwierciedla bowiem stan zdrowia organizmu, to czy zapewniamy sobie odpowiednią ilość snu, czy żyjemy w stresie, a przede wszystkim czy dobrze się odżywiamy. Czasami, na przykład w trakcie procesu odchudzania, mimo wielu starań, nasza cera nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Poniżej prezentujemy zatem 10 zasad, których przestrzeganie pomoże nadać naszej skórze piękny, promienny i młody wygląd.


1. Pij minimum 1,5 l wody dziennie
Nasze ciało w 60-70% składa się z wody. Jej niedobór ma niekorzystny wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale przede wszystkim na wygląd naszej skóry. Pijąc odpowiednio dużo wody w małych porcjach kilka razy dziennie sprawimy, że nasza skóra będzie nawilżona od wewnątrz, czyli miękka, napięta i gładka od zewnątrz.

2. Jedz owoce i warzywa
To najwięksi sprzymierzeńcy pięknej skóry. Jako źródło witamin, minerałów i antyoksydantów chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami.

3. Stosuj suplementy wspomagające urodę
Suplementy zawierające skoncentrowane składniki roślinne, witaminy i minerały wspomagają procesy regeneracyjne skóry i zapobiegają jej starzeniu. Działając na skórę od wewnątrz, docierają do jej głębszych warstw, w których zachodzą najważniejsze procesy związane z jej prawidłowym funkcjonowaniem.

4. Stosuj nawilżające kosmetyki
Działaj z dwóch stron. Oprócz picia zalecanej porcji wody, nawadniaj najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, stosując wszelkiego rodzaju balsamy, kremy czy olejki do ciała.

5. Unikaj słodyczy
Cukry proste zawarte w czekoladach, ciastach itp., ale również w napojach gazowanych, powodują wzrost produkcji wolnych rodników, które bezpośrednio wpływają na tempo starzenia się skóry, przyspieszając je. Osoby unikające białego cukru wyglądają znacznie młodziej.

6. Chroń przed promieniowaniem UV
Wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych, pochodna cholesterolu przekształca się w witaminę D3 – potrzebną naszemu organizmowi. Jednak promieniowanie UV niesie za sobą również niebezpieczeństwa, które mogą prowadzić nawet do powstania raka skóry. Nie unikaj zatem słońca, ale chroń skórę kremami z wysokim filtrem – spowolnisz w ten sposób procesy starzenia się skóry. Promienie słoneczne są główną przyczyną szybszego starzenia się cery, dlatego na co dzień używaj kosmetyków zapewniających fotoprotekcję.

7. Rzuć palenie i ogranicz spożycie alkoholu
Papierosy i alkohol to wrogowie zdrowej i pełnej blasku cery. Substancje smoliste, nikotyna i tlenek węgla zawarte w dymie papierosowym zwężają naczynia krwionośne, prowadząc do niedotlenienia komórek. Skóra staje się szara i przesuszona. Alkohol odwadnia organizm, wypłukując z niego również witaminy oraz wysusza naskórek, a w konsekwencji powoduje szybsze starzenie skóry.

8. Ćwicz mięśnie twarzy
Wykonując codzienny trening mięśni twarzy sprawisz, że skóra stanie się bardziej jędrna i napięta, a substancje zawarte w kremach i maseczkach będą wchłaniać się szybciej oraz działać efektywniej. To ważne, szczególnie podczas procesu odchudzania. Nie zapominaj o szyi, po której najbardziej widać upływ czasu.

9. Wysypiaj się
Sen działa korzystnie na regenerację całego organizmu i również na naszą skórę. Im mniej czasu przeznaczamy na sen, tym szybciej się starzejemy.

10. Unikaj stresu
Stres może być przyczyną „depresji skóry”. Nasza cera staje się wtedy zaczerwieniona, swędzi i piecze. Jeżeli codziennie życie dostarcza Ci stresujących sytuacji, staraj się ich unikać i zacznij robić to, co sprawia Ci przyjemność. Wysiłek fizyczny rozładowuje złą energię i zwiększa wydzielanie endorfin – hormonu szczęścia.

Wszystkim, którzy pragną zadbać o swój wygląd polecamy wizytę w Centrum Dietetycznym Naturhouse. Dzięki  wsparciu  specjalisty ds. żywienia, indywidualnie dobranej diecie oraz naturalnej suplementacji nasza cera odzyska blask i promienny wygląd.

Od niedawna w ofercie Naturhouse są dostępne nowe suplementy diety, które znacząco poprawiają wygląd skóry. Fiolki Reactive, Revitalive i Juventive B wzmacniają i nawilżają skórę od wewnątrz, regenerują ją i redukują oznaki starzenia. Zapytaj o nie swojego dietetyka.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.