bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Kuracja

Na przytycie

Problem niedowagi jest zdecydowanie mniej powszechny w dzisiejszym społeczeństwie, jednak nie oznacza to, że należy go bagatelizować. Przyczyn zbyt niskiej masy ciała jest wiele. Mogą to być stres, istniejące choroby, ale przede wszystkim zła dieta i brak prawidłowych nawyków żywieniowych. Na zbyt niską masę ciała mogą mieć również wpływ: nieprawidłowa praca przewodu pokarmowego, upośledzone wchłanianie składników odżywczych, jak również alergie i nietolerancje pokarmowe.

Niedowaga jest dla zdrowia równie groźna, jak otyłość. Bywa przyczyną wielu zaburzeń hormonalnych i sercowych. Niedożywiony organizm jest słaby i nie broni się przed chorobami. Często zdarza się, że przy zbyt niskiej wadze występują anemia, infekcje, próchnica, osłabienie wzroku, wypadające włosy czy słabe paznokcie. Pierwsze objawy niedożywienia to niska masa ciała, senność, bóle głowy czy problemy z trawieniem.

Wiele osób uważa, że aby przytyć wystarczy dodać do swojego obecnego menu dodatkowe porcje słodyczy, wysokokalorycznych przekąsek i fast foody. Takiej metodzie mówimy stanowcze NIE! Naczelną zasadą diety na przytycie jest zachowanie zasad zdrowego żywienia. Warto pamiętać, że każdy sposób, który narusza podstawy zdrowego żywienia nie jest dietą, ale drogą do szkodzenia swojemu zdrowiu. Proces zwiększania masy ciała powinien przebiegać stopniowo, a wzrosty kilogramów nie powinny być zbyt gwałtowne. Aby cały proces był zdrowy dla organizmu, odżywianie powinno być racjonalne, a wykorzystywane produkty spożywcze powinny być zdrowe i pełnowartościowe.

Aby cały proces przebiegał prawidłowo, zgłoś się do specjalisty – dietetyk Naturhouse zaplanuje odpowiednio zbilansowaną dietę oraz suplementację, która pozwoli Ci osiągnąć cel i cieszyć się zdrowiem.

Dieta na przytycie, aby przynieść rezultaty, musi być stosowana przez dłuższy czas. Następnie następuje okres stabilizacji wagi, w którym ciało przyzwyczaja się do nieco zmienionego funkcjonowania.

Dopytaj o kurację w punkcie!

Kup w najbliższej placówce Szukaj placówki

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.