bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Kuracja

Poprawiająca krążenie/przeciwżylakowa

Zaczyna się niewinnie. Nasze nogi po całym dniu są ciężkie i opuchnięte.  Po pewnym czasie sytuacja pogarsza się – na łydkach i udach pojawiają się tzw. „pajączki”. To nie tylko problem estetyczny. Dolegliwości tych nie należy lekceważyć. Nieleczone, mogą dać początek przewlekłej niewydolności żylnej, co objawia się powstawaniem na skórze tzw. żylaków, czyli nadmiernie poszerzonych żył pod kolanami, na łydkach oraz na udach. Problem z nimi mają przede wszystkim kobiety. Powstawaniu żylaków sprzyja także stojąca lub siedząca praca, niewłaściwy sposób odżywiania, brak sportu i wiek.

Przyczyną nieprawidłowości związanych z przepływem żylnym jest przede wszystkim siedzący tryb życia, ale również nadwaga. Dodatkowe kilogramy to duże obciążenie dla układu krwionośnego. Wśród czynników zwiększających ryzyko wymienia się również noszenie butów na wysokich obcasach, palenie papierosów, problemy z zaparciami oraz częste korzystanie z sauny.

Kluczowe znaczenie w walce z zaburzeniami krążenia ma zmiana stylu życia. Redukcja masy ciała, regularne ćwiczenia fizyczne, unikanie gorących kąpieli, noszenie butów na płaskiej podeszwie, unikanie długotrwałego przebywania w pozycji stojącej oraz odpoczynek z uniesionymi nogami. Konieczne jest również wzbogacenie diety w składniki, które wspierają przepływ żylny.

Jeśli słabe krążenie jest twoim problemem, oddaj się w ręce specjalisty. Dietetyk Naturhouse podpowie, jak wspomóc się od wewnątrz. Indywidualnie dobrana dieta oraz spersonalizowana suplementacja bogata w odpowiednie składniki aktywne, w tym nienasycone kwasy tłuszczowe oraz wyciągi roślinne: ekstrakt z liści czerwonych winogron, gorzkiej pomarańczy i owoców czarnej porzeczki. Substancje te wspomagają walkę z nadmiarem wody metabolicznej, działają przeciwobrzękowo, przeciwzakrzepowo oraz zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych.

Wybierając w Naturhouse kurację wzmacniającą naczynia krwionośne pozbędziesz się uczucia zmęczonych, ciężkich nóg, a Twoje dolegliwości związane z żylakami znacznie się złagodzą.

Dopytaj o kurację w punkcie!

Kup w najbliższej placówce Szukaj placówki

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.