bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Mirosław
62 kg mniej!

Podstawowe informacje

 • waga przed kuracją131 kg
 • waga po kuracji69 kg
 • czas trwania kuracji17 miesięcy
 • wiek52
 • wzrost-cm

Schudł 62 kg

Zaprezentowane rezultaty to wyniki indywidualne poszczególnych osób. Osiągnięcie takich samych efektów podczas odchudzania przez innych nie jest gwarantowane. Zdjęcia i informacje zamieszczone na stronie są autentyczne.

Przed

131 kg

Po

69 kg

Historia metamorfozy

„Po diecie lepiej mi się biega, niż chodzi”

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Zawsze warto zawalczyć o siebie, zwłaszcza kiedy stawka jest wysoka, bo chodzi o własne zdrowie. Wów­czas nie ma takich przeszkód, których nie udałoby się pokonać.

Mirosław Salisz śmieje się, że podob­nie jak jeden z braci Golców, kiedy śpiewa, to się nie jąka, to on, jak biega, to nie kuleje. Bo pomimo że schudł ponad sześćdziesiąt kilogramów, to – jeśli się przeforsuje – biodro zaczyna boleć, ale już nie tak bardzo jak wtedy, kiedy do­datkowo obciążał je nadwagą. Problemy ze zdrowiem były głównym powodem podjęcia przez naszego bo­hatera kuracji odchudzającej. Ale spra­wy zwyrodnieniowe to nie wszystko. Mirosław miał nadciśnienie i cu­krzycę.

– Bardzo się męczyłem, musiałem dość często odpoczywać. I coraz trudniej było mi kupić ubrania, bo w nic się już nie mieściłem – wylicza niedogodności, za które odpowiadała otyłość.

Najpierw sam próbował się odchudzać, ale bez większych rezultatów. I właśnie wtedy lekarz rodzinny doradził mu, aby skorzystał z pomocy die­tetyka. – Przechodząc ulicą, zauważyłem Naturhouse, wstą­piłem, umówiłem się na pierw­szą wizytę i tak się to wszystko zaczęło – opowiada Mirosław.

Zaproponowany przez dietetyka jadłospis nieco go przeraził, ale jak zaczął przyrządzać potrawy, oka­zało się, że są bardzo smaczne i pożywne, a właśnie z tym związa­ne były jego obawy. – Nie spodzie­wałem się, że kiedyś uda się komuś zagonić mnie do gotowania, a teraz bardzo mi się to spodobało, zwłaszcza że nauczyłem się odpowiednio dopra­wiać potrawy, i teraz wszystko bardzo mi smakuje – przyznaje Mirosław.

Najbardziej przypadła mu do gustu wołowina, choć kiedyś nie wyobrażał sobie życia bez wieprzowi­ny. Uwielbia też tatara z pstrąga. Najtrudniej było mu zrezygnować z napojów ener­getycznych, bo – jak sam przy­znaje – był od nich uzależnio­ny. Dziś z powo­dzeniem zastąpił je wodą mineralną.

Rodzina początkowo dość sceptycznie podchodziła do jego pomysłu, wątpiła, że uda mu się wytrwać na diecie. To tylko do­datkowo zmotywowało Mirosława do walki. Po 17 miesiącach kuracji osiągnął cel – zrzucił 62 kilogramy i stał się nowym człowiekiem. – Nabrałem pewności siebie, potrafię zawal­czyć o siebie. Zgoliłem też wąsy, zmieniłem fryzurę. Dawno niewidziani znajomi mnie nie poznają. Czasem nawet muszę się im przedstawić, bo inaczej minęliby mnie na ulicy – przyznaje nasz bohater.

Po kuracji Mirosław wrócił do swoich ulu­bionych aktywności – pieszych wycieczek – i odkrył, że dużo przyjemności sprawia mu również nordic walking oraz bieganie. – Je­stem przodownikiem turystyki pieszej. Ale w pewnym momencie otyłość zaczęła mi bardzo przeszkadzać. Zamiast prowadzić wycieczkę, coraz częściej ją „zamykałem”, i to nawet na niedużych pagórkach bardzo szybko się męczyłem – przyznaje Mirosław. – A teraz nie tylko dużo chodzę, ale też za­cząłem biegać – śmieje się, że dotarł już z Siemianowic Śląskich do Gdańska i z po­wrotem, bo w pół roku zrobił ponad tysiąc kilometrów. – Wybrałem się też na ekstre­malną Drogę Krzyżową. W jedną noc prze­szliśmy 45 kilometrów wokół śląskich miast – chwali się nasz bohater.

Zobacz placówkę klienta Sprawdź

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.