bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Natalia
17 kg mniej!

Podstawowe informacje

 • waga przed kuracją70 kg
 • waga po kuracji53 kg
 • czas trwania kuracji6 miesięcy
 • wiek15
 • wzrost-cm

Schudła 17 kg

Zaprezentowane rezultaty to wyniki indywidualne poszczególnych osób. Osiągnięcie takich samych efektów podczas odchudzania przez innych nie jest gwarantowane. Zdjęcia i informacje zamieszczone na stronie są autentyczne.

Przed

70 kg

Po

53 kg

Historia metamorfozy

Jestem nową wersją siebie!

Zazwyczaj słodycze i fast foody odpowiadają za nadwagę u dzieci, ale nie zawsze tak musi być. W przypadku Natalii największym problemem była choroba i leki, które przyśpieszyły przybieranie na wadze.

Była zdrową, radosną dziewczynką. Wszystko zmieniło się w 2015 roku. Diagnoza lekarza pediatry wywróciła jej życie do góry nogami. Okazało się, że Natalia cierpi na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Przyjmowane przez dziewięć miesięcy sterydy nie pozostały obojętne nie tylko dla zdrowia (do poważnego schorzenia doszło jeszcze zapalenie przełyku z nadżerkami), ale też dla sylwetki. Dziewczynka z powodu choroby została zwolniona z zajęć z WF-u, a bywały też takie dni, kiedy w ogóle nie mogła się ruszać, bo ból stawów był nie do zniesienia. Coraz częściej też podjadała, więc błyskawicznie przytyła. – Zauważyłam, że coś niedobrego dzieje się z Natalią. Zachowywała się jak nie ona. Zamknęła się w sobie, przestała w siebie wierzyć – opowiada mama Sabina Grycman.

Naturhouse poleciła pani Sabinie koleżanka, której dietetyk z tego centrum bardzo pomógł w odchudzaniu córki. Dziewczynka od początku przestrzegała wszystkich zaleceń żywieniowych, które otrzymała od pani dietetyk. Wiedziała, że musi zmienić swoje dotychczasowe nawyki, bo dzięki temu nie tylko wróci do dawnej sylwetki, ale przede wszystkim będzie zdrowsza. Szybko przekonała się, że mniej obciążone stawy rzadziej bolą. – W trakcie kuracji dwukrotnie była w szpitalu i wtedy nie mogła przestrzegać zaleconego przez dietetyka jadłospisu, dlatego dieta trwała nieco dłużej – wyjaśnia mama.

Pomimo że Natalia nie wyzdrowiała, to jednak po kuracji znacząco poprawił się jej komfort życia. Ból stawów udało się zredukować do minimum. Zdarzają się dni, kiedy kolana i kostki tak jej obrzękną, że trudno jej się w ogóle poruszać, ale przyzwyczaiła się już do tego, że nie ma na wszystko wpływu. Wróciła jej radość życia. Zdecydowanie częściej się uśmiecha. – Stała się pewniejsza, odważniejsza, bardziej otwarta na ludzi. Przypomina dawną Natalkę, która była bardzo pogodnym dzieckiem – cieszy się pani Sabina.

I, co najważniejsze, lekarz tak dobrał leczenie, by nie trzeba było się obawiać nagłych skoków masy ciała. Ale oczywiście Natalia musi pilnować diety, unikać produktów tłustych i cukrów prostych, a także być pod opieką lekarską. Niestety, nie może sobie pozwolić na zbyt forsowne ćwiczenia, najbezpieczniejsze są spacery i pływanie, ale to jej nie zniechęca. Jak sama przyznaje, dzięki Naturhouse jest nową wersją siebie!

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.