bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Dorota
38 kg mniej!

Podstawowe informacje

 • waga przed kuracją94 kg
 • waga po kuracji56 kg
 • czas trwania kuracji7 miesięcy
 • wiek44
 • wzrost167cm

Schudła 38 kg

Zaprezentowane rezultaty to wyniki indywidualne poszczególnych osób. Osiągnięcie takich samych efektów podczas odchudzania przez innych nie jest gwarantowane. Zdjęcia i informacje zamieszczone na stronie są autentyczne.

Przed

94 kg

Po

56 kg

Historia metamorfozy

Czuję się tak, jakbym urodziła się na nowo Nigdy nie należy się poddawać. Nawet wtedy, kiedy wydaje się, że już wszystkie możliwości zostały sprawdzone. Najważniejsze, by nie zwątpić i z uporem dążyć do celu. A wtedy, tak jak Dorocie, musi się udać!

Kobiety z jej rodziny mają tendencję do nadwagi, ale Dorota Świlska tak naprawdę znacząco przytyła dopiero po urodzeniu drugiego dziecka.

– Wcześniej nie miałam żadnych problemów, ale po narodzinach córki nie potrafiłam zrzucić ani jednego kilograma, a wręcz przeciwnie, nadal przybierałam na wadze

Dorota przyznaje, że głód zapijała wodą i pozwalała sobie tylko na jeden posiłek dziennie, a spodziewanych efektów nie było widać. – Trudno było mi się z tym pogodzić, bo mam silną wolę. Potrafię odmówić sobie jedzenia, bez problemu kiedyś rzuciłam palenie, a nie mogłam zapanować nad swoim ciałem. Poczułam się totalnie bezsilna – wyznaje Dorota. Dwa lata temu po raz pierwszy pomyślała, że nie poradzi sobie bez pomocy specjalisty. Najpierw sprawdziła w internecie wszystkie możliwości i wtedy trafiła na Naturhouse, który miał bardzo dużo pozytywnych opinii. – Powiedziałam mężowi, że ostatni raz próbuję. Dałam sobie dwa miesiące. Na pierwszą wizytę wybrałam się bez przekonania, w ogóle nie wierzyłam, że mi się uda – przyznaje Dorota. – I wtedy stał się cud. W pierwszym tygodniu schudłam dwa kilogramy. Nie zdarzyło mi się to od lat. Po raz pierwszy poczułam, że uda mi się dotrwać do końca. Uwierzyłam, że mogę schudnąć – wspomina. Najważniejsze okazało się znalezienie „winowajcy”, którym w przypadku Doroty była niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto. – Pani dietetyk skomponowała odpowiednią dla mnie dietę, a potem wspierała mnie na każdym kroku. Bez niej to by się nie udało. Po raz pierwszy na diecie więcej jadłam, nie byłam głodna i cały czas chudłam. To było fenomenalne! Na początku Dorota musiała pilnować godzin posiłków. Pomagały jej w tym alarmy ustawione w telefonie. – Czasem, kiedy pracowałam w ogrodzie, zostawiałam telefon w domu i wtedy córka przypominała mi o jedzeniu. Dziś organizm sam upomina się o posiłek. Jak zbliża się konkretna godzina, robię się głodna – śmieje się Dorota. Pomimo że minął rok od zakończenia kuracji i klientka mogłaby pozwolić sobie od czasu do czasu na wprowadzenie do jadłospisu ulubionych potraw, to wcale nie zamierza tego robić, bo tak bardzo zasmakowały jej dania według nowych przepisów. Szczególnie przypadło jej do gustu połączenie mięsa z owocami, np. kurczaka z jabłkami. – Podobno w takich zestawach lepiej przyswaja się żelazo, a ja ciągle cierpię na jego niedobór, więc pewnie sam organizm się upomina – opowiada Dorota. Po kuracji wszystko się zmieniło na lepsze. Odstawiła leki na nadciśnienie, unormował się poziom cholesterolu. – Wreszcie zaczęłam żyć! Czuję się tak, jakby ktoś wyleczył mnie z ciężkiej choroby. Mniej śpię w nocy, w dzień nie robię sobie drzemek, moja skóra odzyskała dawny blask, o problemach skórnych już całkiem zapomniałam i mam wydolność 30-latki, a jeszcze nie tak dawno czułam się jak 100-letnia staruszka. Jeszcze nigdy nie byłam tak szczęśliwa! – podsumowuje nasza bohaterka.

Zobacz placówkę klienta Sprawdź

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.