bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Mira
40 kg mniej!

Podstawowe informacje

 • waga przed kuracją125,5 kg
 • waga po kuracji85 kg
 • czas trwania kuracji10 miesięcy
 • wiek56 lat
 • wzrost161cm

Schudł 40 kg

Zaprezentowane rezultaty to wyniki indywidualne poszczególnych osób. Osiągnięcie takich samych efektów podczas odchudzania przez innych nie jest gwarantowane. Zdjęcia i informacje zamieszczone na stronie są autentyczne.

Przed

125,5 kg

Po

85 kg

Historia metamorfozy

Mira tryska energią. Swym dobrym humorem zaraża innych. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, bo ma wielki apetyt na życie. Schudła ponad 40 kilogramów i zyskała siebie – prawdziwą. Zmieniła fryzurę, styl ubierania się. Jest szczęśliwa.

 

Co było przyczyną Pani problemów z wagą?

Bardzo złe nawyki żywieniowe, główne posiłki jedzone po godz. 19, wpadanie w spiralę – im więcej tuszy, tym mniej ruchu. No i oczywiście – słodycze!

 

Co skłoniło Panią do podjęcia kuracji odchudzającej?

Złożyło się na tę decyzję wiele czynników: zdrowotne, estetyczne, ale przede wszystkim psychiczne. Bardzo chciałam wyglądać „jak człowiek”, a nie jak siedem nieszczęść. Tusza postawiła mnie poza życiem społecznym: sklepy, ciuchy, przestrzeń w fotelu w kinie, niektóre krzesła. To wszystko budziło we mnie lęki, smutek... A potem był impuls. Postanowiłam przejąć kontrolę nad swoim ciałem. Wcześniej słyszałam o Naturhouse, ale zwlekałam z decyzją, ona we mnie dojrzewała, aż nadszedł właściwy czas. Siedziba Naturhouse w Koninie znajduje się przy głównej ulicy, więc trafić było łatwo.

 

Osobom po 50. roku życia często trudniej chudnąć.

Właśnie! Niejednokrotnie sobie i pani Lidii – mojej dietetyczce w Naturhouse – zadawałam pytanie: jak to się dzieje, że ja chudnę? W wielu pismach straszy się menopauzą, spowolnieniem trawienia. A mnie się udało i zapewniam, że jest to możliwe! Na pewno potrzebna jest determinacja i wsparcie ze strony dietetyka. Miałam szczęście – pani Lidia potrafiła bezbłędnie skłonić mnie do dyscypliny.

 

Czy były trudne momenty?

Wydawało się, że najtrudniejsze będzie odrzucenie słodyczy. Jednak owoce, które jadłam na drugie śniadanie i podwieczorek wystarczały w zupełności. Początkowo odczuwany głód oszukiwałam czynnościami absorbującymi czas – czytaniem ciekawej książki, ploteczkami telefonicznymi, prasowaniem...

 

Czy dzięki diecie odkryła Pani jakieś nowe smaki?

Rewelacyjna jest sałatka z surowego szpinaku z truskawkami. Pycha! Zajadałam ją cały truskawkowy sezon i polecałam wszystkim znajomym.

 

Co Pani zyskała dzięki diecie?

Teraz nareszcie jestem sobą. Prawdziwą. Pełną energii, samozadowolenia i wiary w siebie. Dostałam nowe życie! Cieszę się nim z całych sił. I jestem z siebie dumna. Podczas zrzucania wagi przekonałam się, jak wiele osób z rodziny, znajomych, a czasem nawet wrogów, okazywało mi wsparcie. Czuję się bohaterką, a w kilku przypadkach wzorem do naśladowania.

 

Mariola Bojarska-Ferenc, podkreśla, że panie w wieku 50+ mają światu mnóstwo do zaoferowania, nie powinny rezygnować z tego, by czuć się dobrze, dobrze wyglądać, być zdrowymi egoistkami... I ja się z tym w pełni zgadzam. Wiek nie ma wielkiego znaczenia, może trochę zdrowie stawia ograniczenia, czego sama doświadczam. Trzeba jednak walczyć do końca, realizować pasje, działać, angażować się, nie zaglądając namiętnie do metryki. Osoby dojrzałe mają dużo do zaoferowania, bo mają doświadczenie, dystans i poczucie upływu czasu, który tym bardziej trzeba wykorzystać pozytywnie. Jednak kurczowe przedłużanie młodości, udawanie podlotków, to nie jest sposób na udane, szczęśliwe życie. Trzeba po prostu być sobą.

Zobacz placówkę klienta Sprawdź

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.