bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Zuzia
24 kg mniej!

Podstawowe informacje

 • waga przed kuracją94 kg
 • waga po kuracji70 kg
 • czas trwania kuracji6 miesięcy
 • wiek14
 • wzrost180cm

Schudła 24 kg

Zaprezentowane rezultaty to wyniki indywidualne poszczególnych osób. Osiągnięcie takich samych efektów podczas odchudzania przez innych nie jest gwarantowane. Zdjęcia i informacje zamieszczone na stronie są autentyczne.

Przed

94 kg

Po

70 kg

Historia metamorfozy

Do odchudzania zmobilizowało Zuzię spotkanie z panią dietetyk z Naturhouse, które odbyło się w szkole. Wtedy zrozumiała, że nie odżywia się prawidłowo i stąd bierze się jej nadwaga. Postanowiła to zmienić.

Zuzia to pogodna, śliczna dziewczyna, wysoka, z błyskiem w oczach. Dziś wie, co powinna jeść, by cieszyć się zdrowiem i zgrabną sylwetką. Wie też, jak przygotować niektóre potrawy. Ale jeszcze ubiegłej wiosny było zupełnie inaczej. – Choć ja i starsza córka jadłyśmy to samo, co Zuzia, to tylko ona tyła. Nie wiedziałam dlaczego. Aż wreszcie tajemnica wyszła na jaw – opowiada mama nastolatki. – Okazało się, że Zuzia jadła bardzo dużo słodyczy. Najczęściej wtedy, gdy wyprowadzała psa na spacer. Po drodze zawsze wstępowała do sklepu po batony. W ciągu dnia jadła też fast foody – opowiada.

Ale dodatkowe kilogramy nie ciążyły dziewczynie tak bardzo. Bo przecież koledzy i koleżanki akceptowali ją taką, jaka była. Lubili ją. 

 

Ważne spotkanie

Aż pewnego dnia w szkole odbyło się spotkanie z panią dietetyk z Naturhouse. Wtedy uczniowie – także Zuzia – poznali zasady zdrowego odżywiania się.

– Zrozumiałam, że moje podjadanie, drożdżówki na drugie śniadanie, nie są dobrym pomysłem. Dowiedziałam się, jakie robię błędy żywieniowe – mówi Zuzia. O spotkaniu opowiedziała rodzicom, poprosiła, by zgodzili się na jej pierwszą wizytę w punkcie Naturhouse. – Chciałam się zmienić, także zaakceptować swój wygląd, podobać się sobie i chłopakom. Poza tym po wakacjach miałam iść do gimnazjum i chciałam dobrze wyglądać – opowiada dziewczyna. Rodzice od razu przystali na jej prośbę. Ze wszystkich sił wspierali ją podczas diety, motywowali do dalszych wysiłków.

 

Bezcenne wsparcie

Mama gotowała i pomagała Zuzi w przestrzeganiu harmonogramu posiłków. Wspólnie z córką robiła zakupy (dawała jej możliwość wyboru produktów), przychodziła na konsultacje. Kiedy trzeba było, podnosiła Zuzi poprzeczkę – ale zawsze tak, by mogła ją godnie pokonać. - Były też nagrody: słodkie desery przygotowywane na bazie budyniu czekoladowego SLIMBEL SYSTEM czy karnet na lodowisko – wspomina Beata Bulzacka, dietetyk Naturhouse w Sieradzu.

Dzięki ogromnemu dopingowi najbliższych nastolatka zyskała zdrowie i zgrabną sylwetkę. – Zaskakująco łatwo poszło mi zrzucenie nadprogramowych kilogramów – zapewnia dziś Zuzia i dodaje: – Teraz czuję się o niebo lepiej niż przed kuracją. Koleżanki i koledzy bardzo chwalą mój wygląd, są pozytywnie zaskoczeni moją zmianą.

 

Rodzinna zmiana

– Dzięki Zuzi wszyscy zaczęliśmy jeść zdrowsze i mniej kaloryczne potrawy – mówi jej mama. A tata, patrząc na wysiłek córki, powiedział sobie: „moja córka tak ciężko pracuje. Skoro wymagam, żeby o siebie walczyła, to ja też muszę zawalczyć i się odchudzić”. Jak pomyślał, tak zrobił. Dziś już jest o 10 kg szczuplejszy. Za przykładem Zuzi poszły też jej babcia i ciocia. One również odchudzają się w Naturhouse. 

– Dzięki swojej przemianie Zuzia stała się bardziej otwarta, poprawiły się relacje z domownikami i więcej czasu spędza... przed lustrem, przywiązuje większą uwagę do wyglądu. Po prostu jest z siebie dumna. A my jesteśmy dumni z niej – cieszy się mama dziewczyny.

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.